نمازی که بدن انسان را بر جهنم حرام می‌کند


تاریخ :مرداد ۲, ۱۳۹۸ | نویسنده : asaran | موضوع :نماز

نمازی که بدن انسان را بر جهنم حرام می‌کند

نماز عصر همان ساعتى است که آدم در آن ساعت از درخت نهی شده خورد و از بهشت او را خارج کرد. خداوند فرزندان او را مأمور به این نماز کرد تا روز قیامت. خداوند براى امت من نیز لازم کرد

شاید این سؤال در ذهن مسلمانان ایجاد شده باشد که علت اینکه نمازهایمان را در پنج نوبت می‎خوانیم چیست؟ پیامبر گرامی اسلام(ص) علت آن را به یک یهودی پاسخ داده‌اند.

درصفحه ۱۸۷ کتاب اَمالی شیخ صدوق از  امام حسن مجتبی(ع) نقل است که فردی یهودى خدمت پیامبر اکرم (ص) رسید و گفت تو مدعى هستى پیامبرم و به من وحى می‎شود مانند موسى بن عمران. آن یهودى که از همه داناتر بود گفت من از ۱۰ کلمه‎اى که خداوند با موسى بن عمران در بقعه مبارکه مناجات کرد که جز پیامبر مرسل یا ملک مقرب کسى نمى‎داند مى‎پرسم. فرمود بپرس. در ضمن سؤالاتی که از پیامبر(ص) پرسید گفت: چرا خداوند نماز پنجگانه را در این اوقات بر امت تو در شبانه روز واجب کرد؟

نماز

نماز

وقت نماز ظهر تمام اشیاء تسبیح مى‎کنند
پیامبر گرامی اسلام(ص) در خصوص وقت نماز ظهر فرمود: خورشید هنگام ظهر حلقه‎اى دارد که وارد آن می‎شود، وقتى داخل آن حلقه شد، تمام جهان به جز عرش تسبیح خدا مى‌کنند و این همان ساعتى است که خدا بر من درود مى‎فرستد؛ به همین جهت خدا در این ساعت نماز را بر من و امتم واجب کرد و فرموده است‏ «أَقِمِ الصَّلاهَ لِدُلُوکِ الشَّمْسِ إِلى‏ غَسَقِ اللَّیْلِ؛ نماز را از زوال آفتاب تا نهایت تاریکى شب برپادار» ‏ و این همان ساعتى است که جهنم را در روز قیامت مى‎آورند؛ هر مؤمنى که در این ساعت توفیق یابد ساجد یا راکع و یا قائم باشد، خداوند بدنش را بر جهنم حرام می‎کند.

نماز عصر، محبوب‎ترین نماز نزد خدا
اما نماز عصر همان ساعتى است که آدم در آن ساعت از درخت نهی شده خورد و از بهشت او را خارج کرد. خداوند فرزندان او را مأمور به این نماز کرد تا روز قیامت. خداوند براى امت من نیز لازم کرد و این از محبوب‎ترین نمازها در نزد خدا است و به من سفارش شد در بین نمازها به این نماز اهمیت خاصى بدهم.

دیدگاه ها مسدود شده اند .